You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.

Почетна

Slider

Запознај се со нашите метални продукти

Во моментот кога ќе се сретнеш со убава метална конструкција, доколку очите ти го смрзнуваат погледот и кожата полека почнува да ти реагира...Тогаш, дружино ти си на правилното место за металната естетска убавина.

Стилски

Стилски

Стилот го менуваш со текот на времето, но металот останува траен.

Секси

Секси

Металот има секси стил кој треба да го искусите.

Моќен

Моќен

Моќноста на металот остава траг во просторот, а со тоа секој дом е исполнет.

Футуристички

Футуристички

Футуристички метални елементи кои се во чекор со иднината.

За Дружината

Инспирирани од нашите претходни генерации кои пред повеќе од 30 години започнаа да творат со металот како дел од нивното секојдневие, нашата дружина одлучи да ја продолжи истата традицијата поткрепена со креативни естетски решенија.

Кога во 2017 година тргнавме со идејата да ја продолжиме традицијата, нашата визија беше да станеме композитори на модерен метален интериер.
Тогаш бевме свесни дека сите сме заситени со железо во крвта, но немаме доволно метал во просторот. Затоа ги засукавме ракавите и се посветивме секој простор да добие свое уникатно метално парче.

Затоа, денес нашата дружина на метални творци е тука да го трансформира секој ентериер и да внесе доволно метал во твојот простор. Нашата дружина ги креира и изработува твоите метални желби, а на тебе останува да не контактираш и заедно да креираме уникатно метално решение.

Затоа ајде заедно да ја ЗАВАРИМЕ твојата фантазија со метална естетска вредност.

  • 1986

    Традицијата започната

    Отворена првата метална работилница во Кичево.

  • 2017

    Нов бренд DMAKER

    Нашата дружина почна да ги заварува првите метални креации, кои почнаа да се вклопуваат во голем број ентериери.

По твои димензии?

Ти ги дефинираш димензиите според твојот простор.

По твој дизајн?

Ти можеш да одбереш дизајн и заедно да го моделираме.

По твоја комбинација?

Ти ги бираш комбинациите кои ќе бидат со металната конструкција.

metalni polici raftovi metal shelfs masi stolovi stolici mebel izrabotka zavaruvanje konstrukcii trpezariski klub kujna kujni ureduvanje interior design macedonia makedonija skopje tetovo kavadarci kumanovo bitola ohrid метал железо заварување заварување заварување конструкција конструкции метални продукти мебел кујна дневна соба ходник плакари рафтови полици децка соба македонија скопје велес прилеп битола иверица дрво масив профили профил мермер ентериер саксија сакксии балкон тераса огради ногари ногарки фотелја столици маси трпезариска маса клуб маса биро канцеларија бироа канцеларии работна маса дом градина простор канцеларија работна средина архитектура факултет работа стан станови изградба продажба зграда канцелариски простор комоди тв наткасни плакари изработка намештај рачна метално уредување решенија индустриски стил скандинавски модерен unique ubavina i zdravje убавина и здравје салон за мебел симпо прима мебел Monte negro smart living Prima Mebel рамки проектирање урбано живеење порта 3 porta 3 marh квалитет квалитетна дизајн дизајн интериер интеријер ентеријер Jugoexport stil југоекспорт стил предсобје дивано бујото дома мебел форма нова бк мебел продавница продавници вградени плакари вардар мебел монте негро